top of page

Omlouváme se,  na našem webu právě probíhá rekonstrukce, aktuality najdete na našem Facebooku : https://www.facebook.com/Pisanek

 

Píšánek funguje již 15 let bez podpory města a to jen za podpory dárců a dalších aktivit, které toto Sdružení vytváří.

 

Sdružení Píšánek funguje formou dočasných péčí, kde jsou umístěny starší kočičky, různě hendikepované na dožití, kočičky na dietách, ale i koťátka a kočičky, které nabízíme do adopcí.

 

Pomáháme sociálně slabším a lidem bez domova, pro které jsou mnohdy jejich zvířecí přátelé tím jediným světlem v jejich nelehkém údělu, který si ne všichni zavinili. A to, zajištěním krmení pro jejich kočičky - dle našich aktuálních možností, a zajištěním a proplacením kastrací a veterinární péče. Dále podporujeme i nálezce, kteří poskytli, po dohodě s námi, dočasnou péči nalezeným bezprizorním kočičkám, koťatům - a to proplácením veterinárního ošetření, dodáním krmení - dle našich aktuálních možností, a hledáním a umisťováním do nových domovů pod naší adopční smlouvou.

 

Máme pod sebou v Uničově, a v okolí založena svá krmná místa bezprizorních koček. Kočičky, které byly v daných lokalitách odchyceny, kastrovány, veterinárně ošetřeny - odblešeny, odčerveny, vakcinovány. Po té byly opět vypuštěny do těchto lokalit. (Kočičky, které byly vhodné k adopci - krotké, zdomácnělé - byly odvezeny do depozit a nabízeny k osvojení.) Tato místa jsou do teď monitorována a pod neustálým dohledem dobrovolníků - krmičů, kteří sledují zdravotní stav kočiček. Kočičky jsou pravidelně odčervovány, odblešovány. V případě onemocnění, nebo poranění některých jedinců, jsou odchyceni a odvezeni na veterinu, kde jsou ošetřeni a přeléčeni. Po úplném zotavení jsou vypuštěny zpět do původních lokalit.

 

Pod sebou máme tedy více jak 150 koček.

 

A co se týče vedlejších aktivit Píšánku, tak jsme rozjeli náš nový projekt na vzdělávání dětí, tak abychom šířili osvětu co nejvíce. Pořádáme svoje Jarmarky, každý měsíc aukce a několikrát do roka i akce pro děti.

 

Jak nám můžete pomoci:

- nejlépe adopcí opuštěných koček

- dočasnou péčí

- sponzorským darem na financování krmiva a nákladů na ošetření

- materiálně, ať formou krmiva, steliva, úklidových prostředků, nebo textilem, který používáme pod kočičky.

 

Číslo našeho transparentního účtu:

CZ platby:                                                  2102197480/2010

Zahraniční platby IBAN:                           CZ59 2010 0000 0021 0219 7480

Na požádání vám vystavíme na finanční nebo materiální dar potvrzení na odpočet daně.

Požadavek prosím pište ne email: j.hlavacova@post.cz

 

Nečekej na to, až se změní ostatní či svět, začni ho měnit ty sám již v tomto okamžiku. Hodně lidí ví, že jedna kapka se ztratí v moři, ale málo jich už ví, že celé moře se vejde do jedné kapky :)

bottom of page